Yaz Mevsimi Tekne – Yat Turları

Günlük Tekne Kiralama

Tekne turu özellikle yaz mevsiminde tercih edilen mavi denizler eşliğinde aileniz veya arkadaşlarınız ile birbirinden güzel kıyılarda tekne aracılığı ile yapılan gezintilere denir. Gezeceğiniz yeni yerler keşfetmenin yanı sıra tur esnasında sizin için yemekli yemeksiz alkollü alkolsüz gibi özelliklerde bulunmaktadır.

Bu turların amaç; sizi bir an için bile olsa günlük hayatın yorgunluğu ve stresinden uzaklaştırarak değişik etkinlik ve gezeceğiniz yerleri tanıma ve bu yerler hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlamaktır. Ayrıca seyahat edeceğiniz tekneler veya yatlar ise sizi son derece rahat ettirecek ve bu aktivitelerin size sağladığı konfordan son derece memnun kalacaksınız. Yolculuk edeceğiniz tekneler tabiatın en mükemmel alanlarını  birebir görmeniz için büyük bir itina ile hazırlanmaktadır. Bu gezintiler esnasında yeni göreceğiniz yerler hakkında bilgi sahibi olmak için rehberlerimiz de size eşlik edecektir.  Ayrıca bu tekneler sadece seyahat etmek için değil farklı etkinlik veya organizasyon düzenlemeniz içinde sizlere son derece kaliteli hizmet verecektir. Düğün nişan söz doğum günü yıl dönümleri gibi hiç bir zaman akıllardan silinmesini istemediğiniz organizasyonlar düzenleyebilirsiniz. Ayrıca kendi gitmek istediğiniz yerleri kendiniz karar verebilir sevdikleriniz ile birlikte unutulmaz ziyafetler düzenleyebilirsiniz.

Peki, bu muhteşem etkinliğin keyfini sorunsuz bir şekilde yapabilmek için  tekne kiralama nelere dikkat etmelisiniz?

Öncelik ile tekneyi kiraladığınız firmanın yapısını ve tekne görevliler hakkında bilgi alın. Tekneyi kullanacak görevlilerin  tecrübeleri ve seyahat edeceğiniz noktayı iyi bilip bilmedikleri hakkında muhakkak bilgi alın. Zira bu konuya ehemmiyet verilmezse yolculuk sırasında ufak sorunlar ile karşılaşabilirsiniz. Sizi ilgilendiren ve üzerinde önemle duracağınız diğer gir konu yolculuk edeceğiniz teknenin kiralama ücretidir. Ödeyeceğiniz ücret içinde hangi hizmetlerden faydalanacağınız hakkında önceden bilgi sahibi olmanız yolculuk esnasında sorunlar ile karşılaşmanızı önlemiş olur. Yolculuk başlamadan önce teknenin güvenliğinin tam sağlanıp sağlanmadığı hakkında yetkili kişilerden bilgi alın.  Gerekirse siz de kontrol edebilirsiniz. Özellikle ilk yardım çantasının teknede var olup olmadığı çok önemli. Eğer teknede ilk yardım çantası görmezseniz yolculuk başlamadan bunun temin edilmesini isteyin. Bütün önemli noktaları inceleyip netleştirdikten sonra gönül rahatlığı ile mavi sular üzerinde tekne seyahatinizi yapıp güneşin ve denizin tadını çıkarabilirsiniz.

Mavi sular üzerinde yolculuk sadece tekneler ile yapılmıyor. Yat aracılığı ile de denizde seyahat etmek son derece keyifli ve konforlu bir aktivitedir. Fakat yat kiralama kiralık teknelere nazaran daha ayrıntılı bir konudur. Yaşadığımız ülkede yatlar üç farklı çeşit olarak karşımıza çıkıyor. Bunlar; gulet yat motor yat ve yelkenli yatlardır. Yat çeşitleri arasından en çok memnun kalınan ve beğeni ile seyahat edilen yat gulet yatladır. Peki, bu yat çeşitlerinden birini kiralarken nelere önem vermeniz gerekir? Bu konuya da bir açıklık getirirsek tatile yat ile çıkmak isteyenleri de bilgilendirmiş oluruz. Yat ile seyahat etmeyi tercih edeceksiniz bu seyahati cumartesi günü başlangıç günü olmak üzere haftalık olarak kullanabilirsiniz. Tekneler günlük kiralanabilirken yatlar bir haftadan az bir süre için maalesef kiralanamıyor. Bunun nedeni yat sezonunun yaz mevsiminde çok yoğun olmasıdır.